دپارتمان ریاضیات

دپارتمان ریاضیات یا همان دپارتمان ریاضی در موسسه ملل از تجمیع دروس و معلمین حوزه ریاضی در تمامی مقاطع ایجاد شده است. مفهوم حوزه ریاضی به معنی تمامی دروس مرتبط با ریاضی از مقاطع دبستان تا پایان دبیرستان از قبیل ریاضیات، هندسه، حسابان، ریاضیات گسسته و آمار و احتمال می‌باشد. علاوه بر موارد گفته شده کلاس‌های نکته و تست کنکور  و تقویتی برای دروس مرتبط با ریاضی نیز در این دپارتمان ارائه می‌شود. لذا اگر از مدرس فرزند خود راضی نیستید. و یا نشانه‌های ضعفی در درسی خاص را برای فرزند خود احساس می‌کنید. می‌توانید از امکان تک درس ملل در این دپارتمان یا دپارتمان‌های دیگر ملل بهرمند شوید. حتی اگر تاکنون جزئی از خانواده بزرگ ملل نبوده‌اید.

ریاضیات

تک درس ریاضی

تک درس های ریاضی در واقع دوره های خصوصی و نیمه عمومی برای دانش آموزانی است. که در یک درس خاص از دپارتمان ریاضی دچار مشکل تحصیلی باشند. و یا اینکه مدرسه ای به غیر مدرسه بدون مرز ملل هستند. و قصد دارند. تا ضعف مدرسه خود را از منابع بیرونی رفع کنند. در عین حال برای کسانی که تجربه حضور در مدرسه ملل و استفاده از فضای آموزشی با کیفیت آن را ندارند. یک آزمون کوتاه مدت می باشد.

دروس ریاضی مقطع ابتدایی

ریاضی اول ابتدایی

ریاضی اول دبستان

در ۲۵ بخش درسی مهارت‌های حل مسئله، شمارش اعداد، دسته‌بندی اشیاء، اجسام و تصاویر، جمع و تفریق به صورت ضمنی و مفهمومی و … آموزش داده می‌شوند.

ریاضی دوم ابتدایی

ریاضی دوم دبستان

در ۸ فصل به مهارت‌های حل مسئله و انواع راهبرد‌های آن، ارتقاء توانایی خواندن و نوشتن در ریاضی و ارتقاء توانایی مدل‌سازی  برای کودک پرداخته می‌شود.

ریاضی سوم دبستان

ریاضی سوم دبستان

در ۸ فصل الگوها، عددها تا چهاررقم، عددهای کسری، ضرب و تقسیم، محیط و مساحت، جمع و تفریق، نمودار و تقسیم و باقی‌مانده در این دوره تدریس می‌شود.

ریاضی چهارم ابتدایی

ریاضی چهارم دبستان

در ۷ فصل اعداد و الگوها تا اعداد میلیون، اعداد کسری تا مفاهیم ضرب و تقسیم کسرها، ضرب و تقسیم تا اعداد دو رقمی، اندازه‌گیری زاویه و طول، اعداد اعشاری، معرفی شکل‌های هندسی و نمودار خط شکسته در این دوره تدریس می‌باشد.

ریاضی پنجم ابتدایی

ریاضی پنجم دبستان

در ۷ فصل موضوعات جمع و تفریق اعداد تا میلیارد، محاسبات اعداد کسری به صورت کامل، تناسب و درصد در ریاضی، مفهوم تقارن محوری و مرکزی، محاسبات اعداد اعشاری، اندازه‌گیری با مفاهیم محیط مساحت و حجم، مفاهیم آماری تدریس می‌گردد.

ریاضی ششم ابتدایی

ریاضی ششم دبستان

در ۷ فصل اعداد صحیح، محاسبات اعداد کسری، محاسبات اعداد اعشاری، محورهای مختصات، اندازه‌گیری به صورت کامل، کسر نسبت و تناسب، تقریب و محاسبت تقریبی آموزش داده می‌شود. تمامی این مباحث مبنای آموزش های بعدی در سال‌های آتی می باشد.

دروس دوره اول مقطع دبیرستان

ریاضی پایه هفتم

ریاضی هفتم

در ۹ فصل راهبردهای حل مسئله، اعداد صحیح، الگوهای عدد با عبارت‌های جبری، روابط بین پاره‌خط‌ها و زاویه‌ها، تبدیلات هندسی شمارنده‌ها و اعداد اول، ب.م.م و ک.م.م. محاسبه حجم‌های منشوری، توان و جذر بردار و مختصات، نمودار و تفسیر نتیجه‌ها به همراه احتمال با اندازه‌گیری شانس آموزش داده می‌شود.

ریاضی هشتم

ریاضی هشتم

در ۹ فصل موضوعاتی از قبیل اعداد صحیح و گویا، اعداد اول، چند ضلعی‌ها، , زوایای داخلی وخارجی، جبر و معادله، بردار و مختصات، انواع مثلث، توان و جذر، آمار و احتمال، دایره و زوایای محاطی و مرکزی آموزش داده می‌شود.

ریاضی نهم

ریاضی نهم

در ۸ فصل موضوعاتی از قبیل اجتماع، تفاضل و اشتراک مجموعه‌ها، اعداد حقیقی، اعداد گویا، آموزش استدلال در هندسه، توان و ریشه، جمع و تفریق رادیکال‌ها، معادله‌ها، نابرابری‌ها و نامعادله‌ها، معادله خط و عبارت‌های گویا و حجم و مساحت در اشکال سه بعدی آموزش داده می‌شوند.

دروس دوره دوم مقطع دبیرستان برای رشته نظری ریاضی

دروس ریاضیات پایه دهم

در این سال که اولین سال تحصیلی برای دانش‌آموزان ریاضی و فیزیک از شاخه نظری می‌باشد. قطعا پایه‌گذاری صحیح و اصولی برای دروس مهم حوزه ریاضی این دوره از قبیل ریاضی(۱)، هندسه(۱)، ریاضی و آمار(۱) که همگی مقدمه‌ای بر دروس سال‌های بعد و آمادگی کنکور می‌باشد. برای موفقیت فرزند شما بسیار اهمیت دارد.

ریاضی و آمار دهم
هندسه پایه دهم

دروس ریاضیات پایه یازدهم

در این دوره تحصیلی، کتب هندسه(۲)، حسابان(۱) و آمار و احتمال(۲) برای دانش‌آموزان رشته ریاضی از شاخه نظری آموزش داده می‌شود. برای دانش‌آموز این مقطع و رشته، این دروس بسیار مهم هستند. و از جمله کتاب‌های اصلی ریاضیات کنکور برای ورود به دانشگاه می‌باشند.

آمار و احتمال یازدهم
حسابان یازدهم

دروس ریاضیات پایه دوازدهم

در این دوره تحصیلی کتب هندسه (۳)، حسابان(۳) و ریاضیات گسسته برای این مقطع که آخرین مقطع تخصصی رشته ریاضی-فیزیک از شاخه نظری و از جمله مهم‌ترین دروس تخصصی آن‌ها می‌باشد. را شامل می‌شود. با توجه به وجود آزمون سخت کنکور و تأ‌ثیر بسیار این آزمون بر آینده تحصیلی فرزند شما، شرکت فرزند شما در کلاس با کیفیت در این مقطع توصیه‌ی اکید می‌شود.

گسسته دوازدهم
هندسه پایه دوازدهم

دروس دوره دوم مقطع دبیرستان برای رشته نظری تجربی

دروس ریاضیات پایه دهم

در این سال تحصیلی که اولین سال برای دانش‌آموزان رشته علوم تجربی از شاخه نظری می‌باشد. با این که ریاضیات مهم‌ترین دروس آنها را تشکیل نمی‌دهد. همانطور که از ضرایب آزمون کنکور می‌توان ادراک کرد. ولی ارزش و تأثیرگذاری کمی نیز ندارد. لذا یکی از برگ‌های برنده فرزند شما در بین دیگر دانش‌آموزان این رشته و شاخه، قطعا می‌تواند. ریاضیات قوی باشد.

ریاضی پایه دهم
ریاضی و آمار دهم

دروس ریاضیات پایه یازدهم

در این سال تحصیلی درس ریاضی و آمار(۲) تنها درس از حوزه ریاضیات در این مقطع و سال تحصیلی است. که در آن موضوعات اصول منطق، توابع، آمار و احتمال در قالب یک کتاب تدریس می‌شود. اگر فرزند شما در درس ریاضیات دچار مشکل است. پیشنهاد می‌شود. قبل از افزایش حجم درس‌ها و آمادگی تست و کنکور سال آخر دبیرستان در این مقطع به فکر باشید.

ریاضی پایه یازدهم
ریاضی و آمار یازدهم

دروس ریاضیات پایه دوازدهم

در این سال تحصیلی آخرین کتاب ریاضی این رشته با نام ریاضی(۳) تدریس می‌شود. در این کتاب موضوعات توابع، مثلثات، حد بی‌نهایت و حد در بی‌نهایت، مشتق و کاربرد مشتق که بخش بزرگی از سوالات آزمون کنکور سراسری را تشکیل می‌دهد. را در بر می‌گیرد.

ریاضی پایه دوازدهم
ریاضی و آمار دوازدهم