سوالات متداول و پرتکرار آموزش غیرحضوری ملل

سوالات متداول مدرسه بدون مرز ملل برای شما والدین گرامی و یا شما دانش‌آموزان عزیز تهیه شده است تا برای رفع ابهام و مشکلات شما عزیزان در قبل،  حین تحصیل و یا پس از آن ممکن است پیش بیاید استفاده شود. برای راحتی شما، سوالات و پاسخ های آنها را در گروه‌های موضوعی مختلف آورده‌ایم. تا دچار تاخیر فرآیند پاسخگویی و پشتیبانی نباشید؛ البته هرچند که پاسخگویی کامل و سریع زیر برای شما سروران در سایت و شبکه‌های اجتماعی مجموعه ملل و همچنین مدرسه بدون مرز ملل وجود دارد. و کارشناسان ما به گرمی پاسخگوی شما هستند.

سؤال

سوالات مرتبط با حوزه چگونگی آموزش

آیا شما مجوز رسمی از آموزش و پرورش ایران دارید؟

بله. مدرسه آنلاین ملل زیرمجموعه هلدینگ بین‌المللی ملل می‌باشد. که بخشی از آن مدارس حضوری ملل واقع در اصفهان برای مقاطع مختلف و جنسیت‌های دخترانه و پسرانه می‌باشد. و بخضی از آن نیز مدرسه غیرحضوری و آنلاین ملل در این وب سایت برای دانش‌آموزان آنلاین و به صورت بین‌المللی می‌باشد.

از دیگر خدمات آموزشی هلدینگ ملل، آموزشگاه فنی و حرفه‌ای ملل با آدرس https://institute.melale.org و انتشارات فرسپاهان با آدرس https://farsepahan.com و خدمات دیپلم بین‌الملل و دیپلم فرانسه می‌باشد. که برای استفاده از دیگر خدمات ملل می‌توانید. به سایت‌های هر بخش و یا موسسه تماس حاصل فرمایید.

آیا در پایان سال تحصیلی کارنامه و تاییده قبولی برای فرزند من صادر می‌شود؟

بله. با توجه به اینکه مدرسه آنلاین ملل مانند مدرسه حضوریه ملل است. و هر دو نیز زیر مجموعه‌ی نظام آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران می‌باشند. تمامی مدارک فرزند شما و کارنامه تحصیلی در پرونده مربوط به فرزند شما در آموزش و پرورش ایران؛ همانند دیگر مدارس ثبت می‌شود. و فرزند شما می‌تواند در سال تحصیلی آینده مانند دیگر دانش‌آموزان در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهد.

آیا تمامی کلاس‌ها به زمان رسمی منطقه زمانی ایران-تهران برگزار می‌شوند؟

مدرسه ملل با توجه به این که دانش‌آموزان فارسی زبان ایرانی و غیرایرانی را از سراسر ایران به صورت آنلاین پذیرش می‌کند. مجبور است تا براساس موقعیت مکانی و زمان رسمی، دانش‌آموزان را تقسیم‌بندی کند. برای مثال دانش‌آموزان حوزه اروپا یا حوزه آمریکا و حوزه ایران و .. لذا تلاش می‌شود تا بیشتر تطابق زمانی برای دانش‌آموزان به وجود آید که البته ممکن است صد در صد امکان‌پذیر نیز نباشد.

آیا برای حضور در کلاس حتما به لپ تاب یا رایانه رومیزی (PC) نیاز است؟

خیر. شما می‌توانید، حتی با یک گوشی هوشمند ساده اندرویدی و یا آیفون نیز تنها با اجرای یک مرورگر ساده به تمام محتوای درسی دسترسی داشته باشید.

محیط برگزاری کلاس‌ها و بستر مورد استفاده چیست؟

برای برگزاری کلاس‌ها از محیط آموزش آنلاین BigBlueButton استفاده شده است. که در آن امکان پخش تصاویر معلم و تمامی دانش‌آموزان به صورت هم‌زمان می‌باشد. علاوه بر آن امکان پخش پاورپوینت (PowerPoint)، تصویر و متن و جزوات نیز به راحتی وجود دارد.

نحوه پرداخت هزینه‌های سال تحصیلی و یا تک درس‌ها به چه صورت است؟

برای دانش‌آموزان داخل ایران، قطعا راه‌های زیادی از جمله پرداخت از طریق درگاه بانکی داخل سایت و یا پرداخت کارت به کارت و واریز نقدی به حساب‌های قرار داده شده در زیر را قرار داده‌ایم.

برای دانش‌آموزان خارجی نیز که دسترسی به سیستم بانکی بین‌الملل ندارند. پرداخت‌ها از طریق دفتر فرانسه مؤسسه ملل انجام می‌پذیرد. لذا برای هماهنگی پرداخت‌های خود با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

نحوه انتخاب مدرسین مدرسه آنلاین ملل چگونه است؟

سابقه طولانی و درخشان ملل در امور آموزشی منجر شده است. تا برای بهترین مدرسین کشور شناخته شده باشد. در مدرسه آنلاین نیز به علت عدم الزام حضور مدرس در مدرسه، محدودیت‌های مکانی و رفت و برگشت حذف شده. و بهترین مدرسین کشور در هر مقطع و هر درس برای تدریس به کودک شما انتخاب می‌شود.

آیا در مدرسه آنلاین ملل حضور غباب مانند دیگر مدارس حضوری انجام می‌شود؟

بله. با وجود اینکه دوره‌ها به صورت ضبط شده نیز در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. ولی برای حفظ بالاترین کیفیت و این مورد که هیچ چیز جایگزین آموزش زنده و در لحظه با امکان تعامل دو طرفه نخواهد شد. لذا حضور در کلاس‌های آنلاین مانند دیگر مدارس الزامی است. و حضور و غیاب نیز انجام می‌شود. و دانش‌آموز نباید از حد مجاز تعداد غیبت هر درس تجاوز کند.

آیا ویدئو ضبط شده کلاس‌ها در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد؟

این مورد بیشتر با صلاح دید معلم هر درس می‌باشد. ولی این امکان در سیستم آموزش آنلاین ملل دیده شده است. و امکان‌پذیر می‌باشد.

سوالات مرتبط با حوزه ثبت نام

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام دانش‌آموز اول ابتدایی چیست؟

برای دانش‌آموزانی که برای اولین بار در مقطع اول ابتدایی ثبت‌نام می‌شوند؛ تشکیل پرونده در سیستم آموزشی ایران بایستی رخ دهد. لذا مدارک زیر الزامی است.

 1. اصل و کپی شناسنامه پدر دانش‌آموز
 2. اصل و کپی کارت ملی پدر دانش‌آموز
 3. اصل و کپی شناسنامه مادر دانش‌اموز
 4. اصل و کپی کارت ملی مادر دانش‌آموز
 5. اصل و کپی شناسنامه دانش‌آموز
 6. چهار قطعه عکس ۴*۳
مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام دانش‌آموز مقاطعی به غیر از اول ابتدایی چیست؟

برای دانش‌آموزان مقاطع بالاتر از اول ابتدایی؛ با توجه به اینکه باید قبلاً دارای پرونده تحصیلی در نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران باشند. لذا مدارک متفاوتی را نیاز دارد. البته این در صورتی است که قبلاً از دانش‌آموزان مدرسه مجازی یا حضوری ملل نبوده. و ثبت‌نام جدیدالورود به مدرسه بدون مرز ملل هستند. لذا مدارک مورد نیاز به صورت زیر است.

 1. سوابق تحصیلی
 2. کارنامه قبولی تحصیلی
 3. 6 قطعه عکس 4*3
 4. شناسنامه دانش‌آموز و کپی تمام صفحات
 5. شناسنامه و کارت ملی والدین و کپی
 6. گواهی تطبیق شناسنامه از مدرسه قبلی
 7. شناسنامه سلامت دانش‌آموز
مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام دانش‌آموزان قبلی ملل چیست؟

برای ثبت‌نام دانش‌آموزان موجود در سیستم ملل اغلب نیازی به مدارک جدید نمی‌باشد. چرا که به صورت اتوماتیک پرونده از سال تحصیلی موجود برای سال تحصیلی بعدی توسط کارکنان مدرسه ملل منتقل می‌شود. ولی در تغییر پایه سال تحصیلی از ابتدایی به متوسطه یا از متوسطه اول به دوم به ترتیب، کارنامه تحصیلی و فرم انتخاب رشته تایید شده نیز نیاز است. به غیر از موارد پیش‌گفته شده؛ گاهاً ممکن است که در اثر تغییر قوانین و یا بخش‌نامه‌ها به مدرک جدیدی نیاز باشد. که از طریق مدرسه به شما اعلام می‌گردد.

آیا برای ثبت‌نام، شما به اصل مدارک نیز نیاز دارید؟

بله. ولی برای هر مقطع متفاوت می‌باشد. برای مثال در مورد دانش‌آموزان مقطع اول ابتدایی پرونده سلامت و معاینات پزشکی مورد نیاز است. و برای دانش‌آموزان مقاطع بالاتر نیز براساس سال تحصیلی اصل پرونده تحصیلی سال‌های گذشته. اگر در مدرسه آنلاین یا حضوری ملل نبوده باشند. نیاز است که اگر امکان تحویل حضوری برای شما نیست. می‌توانید از تحویل پستی داخلی به صورت پیشتاز و یا پست‌های بین‌المللی استفاده کنید. لطفا قبل از ارسال هر گونه مدرک از طریق پست مدارک ارسالی را با کارشناسان مدرسه از جمله مدیر مدرسه یا بخش آموزشی هماهنگ بفرمایید.

زمان مناسب برای ثبت‌نام در سال تحصیلی در مدرسه آنلاین ملل چیست؟

برای دانش‌آموزان مقطع اول ابتدایی؛ با توجه به اینکه فرایند تشکیل پرونده سلامت و تحصیلی را نیاز دارند. بایستی زمان بیشتری اختصاص داده شود. لذا شروع فرایند تشکیل پرونده بایستی حداکثر از ابتدای سال (فروردین‌ماه) شروع شده باشد.

اما برای دانش‌آموزان مقاطع بالاتر؛ از خردادماه هر سال فرایند ثبت‌نام آغاز می‌شود. و تا زمانی که ظرفیت‌ وجود داشته باشد ادامه می‌بابد. که البته براساس ترتیب زمانی ثبت‌نام‌ها انجام می‌شود و ادامه دارد.

دلیل ایجاد دوره‌های تک درس در کنار آموزش در سال تحصیلی چیست؟

تمامی دانش‌آموزان؛ از دانش‌آموزان ملل و خارج از ملل می‌توانند. برای تقویت خود در یک درس خاص و با توجه به کیفیت بالای آموزش در ملل، که با بهره‌گیری از بهترین معلمین کشوری به وجود آمده. در دوره‌های تک درس شرکت کنند. و از آموزش بهتر برای فرزند خود بهره‌گیرند.

سوالات مرتبط با حوزه تکالیف و آزمون‌های ارزشیابی

نحوه ارزیابی و امتحانات در مدرسه آنلاین ملل چگونه است؟

نحوه برگزاری امتحانات و آزمون‌های ارزیابی در مدارس آنلاین همیشه یک معضل بوده است. چرا که دیگر روش‌های قدیمی آزمون امکان‌پذیر نمی‌باشد. لذا مانند دیگر مدارس آنلاین به روز دنیا روش‌ها و متد‌های جدید جایگزین شده است.

از جمله روش‌های جایگزین که در دنیا استفاده می‌شود. افزایش تکرار آزمون‌های ارزیابی برای حفظ ارتباط پیوسته با دانش‌آموز است. که در مدرسه آنلاین ملل نیز هر درس با توجه به معلم آن درس آزمون‌های پایانی هر فصل برگزار می‌شود.

برای آزمون‌های پایان‌ترم و سال تحصیلی نیز هر دانش‌آموز باید در محیطی آرام و با دوربین پیوسته روشن به صورت شفاهی و کتبی بر روی سامانه آزمون آنلاین مدرسه که محدودیت‌های خاصی از قبیل قفل کردن صفحه و …  تحت نظارت معلم برگزار می‌شود.

سیستم ارزشیابی دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی چگونه است؟

در مدرسه ملل برای حفظ ارتباط پیوسته دانش‌آموز با مدرسه و مطالب درسی و عدم جمع شدن مطالب برای پایان‌ترم و امتحانات به صورت دوره‌ای و در پایان هر فصل درسی توسط معلم همان درس گرفته می‌شود. این امر جدایی از امتحانت پایان‌ترم می‌باشد، که برای کل کتاب و ارزشیابی کل مطالب درسی ترم می‌باشد.

آیا نحوه ارزیابی برای سال تحصیلی با دوره‌های تک درس تفاوت دارد؟

از نظر سیستم ارزیابی و امتحانات خیر، هر دو یکسان هستند و دقیقاَ همانگونه که در سال تحصیلی تدریس می‌شود در دوره‌های تک درس نیز تدریس انجام می‌شود، اما در دوره‌های تک درس آموزش و درس قبول شده قابل درج در پرونده تحصیلی دانش‌آموز نیست.

سوالات مرتبط با حوزه بین‌الملل

مدارک تحصیلی بین‌الملل مدرسه ملل چیست؟

مدرسه‌های ملل با هدف آموزش در سطح جهانی با مدارس و سیستم‌های آموزشی زیادی در سطح بین‌المللی برای اعتلای سطح علمی دانش‌آموزان خود همکاری دارد. از جمله این سیستم‌های آموزشی، سیستم آموزشی فرانسه برای دانش‌آموزان خاص ملل می‌باشد. بدین منظور فرزند شما می‌تواند در کنار تحصیل در سیستم آموزشی ایران، با سیستم آموزشی فرانسه نیز همگام شده و پس از پایان سال تحصیلی، مدرک تحصیلی رسمی از هر دو سیستم به صورت همزمان دریافت کند. این امر علاوه بر ایجاد فرصت‌های درخشان مهاجرتی و تحصیلی برای آینده فرزند شما، میزان دانش و مهارت او را نیز به صورت باورنکردنی افزایش می‌دهد.

آیا مدرک و آموزش‌های شما در بخش بین‌الملل برای کشور فرانسه رسمی است؟

بله. در بخش بین‌الملل و کشور فرانسه، تمامی فرایند تحصیلی شما با مدرسین مسلط به زبان فرانسه با کتب و مواد آموزشی کشور فرانسه انجام می‌پذیرد. در طول سال نیز دو تا سه آزمون شفاهی در دو یا سه درس اصلی توسط معلمین فرانسوی معرفی شده از آموزش و پرورش فرانسه به صورت آنلاین گرفته می‌شود.

آیا دریافت مدرک دیپلم فرانسه برای فرزند من مزایای خاصی دربر خواهد داشت؟

قطعاً، علاوه بر مزایای آموزش با کیفیت و در سطح جهانی با متد‌های به روز دنیا و پرورش هر چه بیشتر توان فکر و ذهنی فرزندتان، با داشتن مدرک دیپلم فرانسه ورود فرزند شما به تمامی دانشگاه‌های فرانسه زبان کشورهایی از قبیل فرانسه و کانادا و … به راحتی و بدون نیاز به دریافت مدرک Delf، Dalf و Tef می‌باشد.

آیا شما امکان صدور دیپلم بین‌الملل IB را نیز دارید؟

بله. یکی از خدماتی که مدرسه بین‌المللی ملل ارائه می‌دهد. برگزاری دوره‌های دیپلم بین‌الملل IB برای دانش‌آموزان ایرانی و فارسی زبان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره‌های تماس مدرسه یا خدمات پشتیبانی مدرسه تماس حاصل کنید.