دپارتمان فیزیک

دپارتمان فیزیک تمامی دروس فیزیک برای دانش‌آموزان رشته‌ها مختلف به صورت تک درس و تقویتی را برای تمامی مقاطع به صورت خصوصی و نیمه عمومی ارائه می‌دهد. برای دانش‌آموزان سال‌های یازدهم و دوازدهم امکان برگزاری کلاس‌های نکته و تست آمادگی کنکور نیز وجود دارد.

با وجود این که مبانی علم فیزیک از دروس علوم تجربی ابتدایی به صورت کاملاً کلی و آهسته آغاز می‌شود. ولی درسی جداگانه با نام فیزیک از سال دهم دبیرستان که انتخاب رشته دانش‌آموزان انجام شده. در شاخه نظری و زیرشاخه‌ي رشته‌های ریاضی و تجربی تعریف شده است. لذا اگر بخش فیزیک علوم تجربی مد نظر شماست. لطفا به دپارتمان علوم تجربی مدرسه بدون مرز ملل مراجعه کنید.

physics

تک درس فیزیک

تک درس فیزیک در واقع دوره های خصوصی و نیمه عمومی برای دانش آموزانی است که در یک درس خاص دچار مشکل تحصیلی باشند و یا اینکه مدرسه ای به غیر مدرسه بدون مرز ملل هستند و قصد دارند تا ضعف مدرسه خود را از منابع بیرونی رفع کنند. در عین حال برای کسانی که تجربه حضور در مدرسه ملل و استفاده از فضای آموزشی با کیفیت آن را ندارند. یک آزمون کوتاه مدت می باشد.

نیمه دوم مقطع متوسطه رشته ریاضی و فیزیک از شاخه نظری

فیزیک دهم

فیزیک کلاس دهم یا چهارم متوسطه

اولین کتاب در دوران تحصیلی که با سیستم‌های اندازه‌گیری بین‌المللی آغاز شده فیزیک می‌باشد، سپس به مباحث ویژگی‌های فیزیکی مواد و انرژی و توان و کار می‌پردازد. اما تمرکز اصلی این کتاب بر مباحث فیزیک-گرمایی یا همان ترمودینامیک می‌باشد.

فیزیک یازدهم

فیزیک کلاس یازدهم یا پنجم متوسطه

یکی از شاخه‌های مهم فیزیک، الکتریسیته و مغناطیس می‌باشد که مبانی رشته‌های برق و الکترونیک خواهد شد. توضیع بارهای الکتریکی در اجسام رسانا و مقاومت الکتریکی نیز زیر‌مجموعه‌ی این مباحث می‌باشد.

در این کتاب یعنی فیزیک دو به این مباحث پرداخت می‌شود که سهم زیادی از سوالات کنکور سراسری را نیز به خود اختصاص می‌دهد.

فیزیک دوازدهم

فیزیک کلاس دوازدهم یا ششم متوسطه

آخرین کتاب فیزیک برای دوره متوسطه و رشته ریاضی و فیزیک این کتاب است؛ که با مباحث بسیار مهم دینامیک، امواج و فیزیک اتمی می‌باشد.

این کتاب و فیزیک سال یازدهم مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات در آزمون کنکور سراسری را تشکیل می‌دهند. لذا یادگیری عمیق آن بسیار مهم خواهد بود.

نیمه دوم مقطع متوسطه رشته علوم تجربی از شاخه نظری

فیزیک دهم تجربی

کلاس دهم یا چهارم متوسطه

به طور کلی فیزیک رشته علوم تجربی از نظر مقداری کمی کمتر از معادل آن برای رشته ریاضی می‌باشد. در این کتاب مباحث سیستم‌های اندازه‌گیری بین‌المللی و ویژگی‌های فیزیکی مواد با  مقداری از مباحث فیزیک-گرمایی و یا همان ترمودینامیک آموزش داده می‌شود.

فیزیک یازدهم تجربی

کلاس یازدهم یا پنجم متوسطه

یکی از شاخه‌های مهم فیزیک، الکتریسیته و مغناطیس می‌باشد که با توجه به تأثیر الکتریسیته بر روی تمامی رشته‌های این مباحث در رشته تجربی نیز آموزش داده می‌شود.

در این کتاب یعنی فیزیک ۲ به این مباحث پرداخته می‌شود که سهم زیادی از سوالات کنکور سراسری را نیز به خود اختصاص می‌دهد.

فیزیک دوازدهم تجربی

کلاس دوازدهم یا ششم متوسطه

آخرین کتاب فیزیک در دوران دبیرستان بوده که در آن دینامیک یا حرکت‌شناسی در فیزیک و مقدار بسیار کمی فیزیک اتمی آموزش داده می‌شود.

این کتاب و فیزیک سال یازدهم مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات در آزمون کنکور سراسری را تشکیل می‌دهند. لذا یادگیری عمیق آن بسیار مهم خواهد بود.